Black Mud – Czarne Błoto z Morza Martwego

 

Czarne Błoto to silnie zmineralizowany muł pochodzenia roślinnego, odkładający się przy brzegach akwenu w warunkach intensywnego parowania wody. Tworzy się głównie w okolicach ujść rzecznych i na brzegach morskich. Muł ten można znaleźć wzdłuż całego wybrzeża Morza Martwego w wolnych od zanieczyszczeń spokojnych zatokach. 

Działanie mułu jest wyjątkowe, jako „maski błotnej do ciała”, w przypadkach zwalczania tkanki tłuszczowej, rozstępów i cellulitu. Okłady na ciało ze szlamu pobudzają i stymulują krwiobieg, poprawiają w sposób widoczny sprężystość i gładkość skóry. Dzięki wysokiej zdolności przenikania minerałów, maska do ciała pomaga usunąć napięcie mięśni, łagodzi skutecznie bóle reumatyczne i artretyczne. 

Czarne błoto stosowane jest z powodzeniem jako maska błotna do włosów o silnym działaniu odżywczym na skórę głowy i cebulki włosowe. Minerały zawarte w masce błotnej do włosów wzmacniają je, regulują łojotok, wspomagają walkę z łupieżem oraz przeciwdziałają wypadaniu włosów. Czarne błoto z Morza Martwego stosuje się z powodzeniem w leczeniu: trądziku młodzieńczego, wyprysków na skórze (pojawiających się najczęściej w przypadku cery tłustej i mieszanej), łojotoku skóry głowy (w tym w zapobieganiu łupieżowi i jego nawrotom), w przypadkach pękania skóry stóp (pięty), pękania skóry rąk (dłonie), w kuracjach antycellulitowych, jako środek wspomagający terapię odchudzającą. 

Tłusta, z rozszerzonymi porami cera, mająca skłonność do zanieczyszczeń i wągrów, dzięki błotnej maseczce jest wygładzona i oczyszczona. Preparat ten wyrównuje naturalny bilans w skórze oraz reguluje wilgotność skóry do oczekiwanego poziomu. Dzięki mikroskopijnym ziarenkom piasku i wysokiej chłonności muł działa jako peeling, głęboko oczyszcza i ściąga pory skóry oraz reguluje łojotok. Produkt w 100% naturalny, bez dodatków zapachowych i konserwujących.


 

Polecamy skorzystanie z dowolnej kombinacji zabiegów przy użyciu błota z Morza Martwego:

Na wybraną część ciała - zabieg trwa około  45-60 minut   Cena: 120zł

Na całe ciało z peelingiem i kremem na zakończenie - zabieg trwa około  70-90 minut   Cena: 200zł

W/w ceny obejmują pobyt w Kapsule SPA.