Trychologia

BIO’OXYTRYCHOLOGIA jest nowym zagadnieniem i narzędziem opracowanym przez specjalistów marki M’onduniq w odpowiedzi na synergię oddziaływania w trychologii. To kolejne narzędzie do jeszcze skuteczniejszej walki z problemami skóry głowy i włosów takich jak:

 • wypadanie włosów i ich osłabienie
 • podrażnienie skóry głowy (np. po zabiegach chemicznych: farbowanie, rozjaśnianie itp.)
 • łupież
 • łuszczyca
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • łamliwość
 • zniszczenie włosów (np. po prostowaniu, farbowaniu, rozjaśnianiu itp.)
 • brak objętości
 • utrata blasku, koloru itp.

Czas trwania zabiegu: ok. 60 min. - cała głowa + starter (peeling, szampon, serum)

Cena: 150 zł +  280 zł

Seria 6 zabiegów:  Cena: 720 zł

1.Trychologia
TRYCHOLOGIA jest to dziedzina nauki zajmująca się schorzeniami skóry głowy   oraz pielęgnacją zniszczonych i osłabionych włosów. Ze względu na charakterystykę i formę nasilenia schorzeń skóry głowy i włosów trychologię możemy podzielić na:

TRYCHOLOGIA MEDYCZNA zajmującą się procesem leczenia oraz terapią z użyciem środków medycznych (dermatolog)

TRYCHOLOGIA DERMOKOSMETYCZNA zajmującą się procesem poprawy stanu skóry głowy, profilaktyką oraz profesjonalną kuracją zniszczonych mechanicznie i chemicznie włosów (kosmetolog, fryzjer)

TRYCHOLOG Kim jest? Jest to specjalista, który nie jest lekarzem!
Posiada odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w dokładnej analizie stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń występujących na owłosionej skórze głowy oraz metod i sposobów ich eliminowania.

TRYCHOLOG to nie tylko specjalista od skóry głowy!
To również osoba, która potrafi dopasować odpowiedni program profesjonalnej oraz domowej pielęgnacji zniszczonych i osłabionych włosów pod wpływem mechanicznego bądź chemicznego procesu ich degradacji.


2.Tlen w terapii Bio’OxyInfusion
Podstawową funkcją skóry jest oddychanie – tlen wchłaniany z powietrza gwarantuje jej właściwe działanie. Skóra potrzebuje tlenu w każdym wieku, jednak z upływem czasu „oddycha” coraz mniej efektywnie,  przez co pogarsza się jej wygląd – staje się przesuszona, szorstka, mało elastyczna i traci swój blask. Tlen pełni funkcję odżywczą dla komórek skóry i poprzez przyspieszony metabolizm – pobudza je do oddychania.
Ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, tonizuje i wzmacnia pory skóry.
Nawilżające działanie tlenu wynika z faktu, że na każdą cząsteczkę tlenu wprowadzoną w głąb skóry przypadają dwie cząsteczki wodoru –H2–tworzące cząsteczkę wody. Tlen jest więc nie tylko źródłem życia ale również źródłem  pięknej i zdrowej skóry. Z różnych powodów coraz mniej tlenu trafia do komórek naszej skóry, dlatego warto dostarczyć go jej przy pomocy zabiegów kosmetycznych.
Dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy zabiegowej natryskiwane są składniki aktywne w zabiegu, które wędrują, zgodnie z zasadami dyfuzji, do głębszych warstw skóry. Składniki przenikają do naczyń włosowatych, prowadząc do pracy i wzrostu stężenia oksyhemoglobiny we krwi. Poprawa pojemności energetycznej komórki przyspiesza i intensyfikuje procesy przemiany materii. Dla komórki oznacza to przyspieszenie jej regeneracji. Likwidacja deficytu prowadzi do natychmiastowej i utrzymującej się przez pewien czas poprawy funkcji skóry, ponieważ nowe, zdrowe komórki charakteryzują się wyższym potencjałem energetycznym i żyją dłużej, nie wymagają szybkiej regeneracji.
Każda komórka oddzielona jest od środowiska zewnętrznego płynną, mozaikową strukturą zbudowaną z białek i tłuszczy – błoną komórkową. Najpowszechniej występują w niej fosfolipidy, czyli cząsteczki o charakterze amfipatycznym. Jeden ich koniec jest hydrofilowy (dobrze rozpuszcza się w wodzie), natomiast drugi ma charakter hydrofobowy (dobrze rozpuszcza się w tłuszczach). Hydrofilowe fosfatydowe głowy skierowane są w stronę zewnętrznego, wodnego środowiska. Niepolarne bieguny kwasów tłuszczowych tworzą natomiast hydrofobowe wnętrze. Wpływa to w znaczący sposób na właściwości błony oraz na charakter transportowanych przez nią substancji.

Rys. 1. Budowa fosfolipidy (A) i ich zachowanie się w środowisku wodnym (B)

Cząsteczki niepolarne, tzn. rozpuszczalne w tłuszczach, przenikają  przez warstwy fosfolipidowe na zasadzie prostej dyfuzji. Są to np. cząsteczki tlenu. Średnica tych związków nie ma znaczenia, a dyfuzja odbywa się w obu kierunkach i zgodnie z gradientem stężeń (tzn. zawsze od strony większego stężenia do mniejszego). Prowadzi to do wyrównania zawartości substancji po obu stronach półprzepuszczalnej błony. Dzięki wykorzystaniu tego zjawiska, składniki aktywne, które podawane są do skóry specjalną głowicą zabiegową, pod określonym ciśnieniem i z określonej odległości, tworzą na jej powierzchni próżnię, która powoduje, że skóra „zasysa” rozpylone na niej wcześniej odpowiednio dobrane serum.

3.Zasada działania
Efekt synergii w metodzie BioOxyInfusion polega na wspólnym działaniu kilku kluczowych czynników w trakcie jednego zabiegu:

 • Efekt dyfuzji (dostarczanie tlenu do komórek skóry)
 • Efekt infuzji (”zastrzyk” składników aktywnych z firmowych koktajli - składnik kierunkowy CAPIXYL™opracowany we francuskich laboratoriach)
 • Efekt terapii (działanie na określony problem skóry)
 • Efekt  dermo (pełen plan zabiegowy w gabinecie wraz z pielęgnacją domową dla Klienta po zabiegu).


Składnik kierunkowy CAPIXYL™ to biomimetyczny peptyd  (acetyltetrapeptide – 3) połączony z wyciągiem z czerwonej koniczyny bogatym w Biochanin A. Skuteczność Capixyl opiera się na współpracy i synergicznym działaniu dwóch składników.

Capixyl wykazuje bezpośrednie działanie na 5-α-reduktazę, która moduluje dihydrotestosteron (DHT), aby zapobiec miniaturyzacji włosów. Poprawia integralność białek ECM w brodawkach skórnych dla lepszego zakotwiczenia włosów i zmniejsza szkody spowodowane  przez stan zapalny, zapewniając włosom pełniejszy i zdrowszy wygląd.

4.Przyczyny przedwczesnego wypadania włosów:

 • Łysienie telogenowe
 • Łysienie androgenowe(dziedziczne)
 • Niedoczynność tarczycy
 • Nadczynność tarczycy
 • Anemia
 • Zespół policystycznych jajników
 • Choroby skóry (łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, łupież, grzybica)
 • Łysienie plackowate (choroba autoimmunologiczna)
 • Mniejsze krążenie krwi i niedotlenienie skóry to jedna z teorii wyjaśniających łysienie. Niedokrwienie może być powodowane poprzez zwiększenie ciśnienia między skórą a czaszką, co powoduje zmniejszenie średnicy naczyń krwionośnych, idzie za tym ograniczony transport krwi i zawartego w niej tlenu.

Zdrowa skóra głowy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

 

 Łupież (tłusty/suchy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sucha skóra głowy, podrażniona

Łuszczyca