Usuwanie piegów, plam posłonecznych, przebarwień

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

 

Likwidacja przebarwień skóry powinna być zastosowana już we wczesnej fazie rodzących się zmian barwnikowych. Im głębiej sięgają one w naskórek, tym większe jest prawdopodobieństwo powikłań oraz trudniejsze staje się ich trwałe usunięcie.

przebarwienia - co to jest?

Przebarwienia skórne to nic innego jak nadmiar melaniny w naskórku lub w naskórku i skórze właściwej. Powstają wskutek zaburzeń wytwarzania barwnika.

SKĄD SIĘ BIORĄ I KOGO DOTYCZĄ?

Wraz z wiekiem, kiedy pogarsza się zdolność przepuszczania i odbijania światła przez skórę, zaburzenia kolorytu stają się częstsze. Nie jest też tylko kwestią przypadku, że przebarwienia najczęściej pojawiają się w okresie letnim. Oczywiście nie wszystkim rodzajom przebarwień winne jest tylko słońce. Niemały wpływ na przebarwienia mają też nasze indywidualne predyspozycje i skłonności. Ciemne plamki, a także odbarwienia, czyli obszary skóry pozbawione barwnika, bywają także efektem przebytej kuracji farmakologicznej, wahań hormonalnych i niewłaściwej diety. Zmiany barwnikowe powstają także w wyniku toczących się stanów zapalnych, które działają stymulująco na syntezę melaniny. 

EFEKTY ZABIEGU?

Dermabrazja laserowa nie tylko trwale usuwa głębokie przebarwienia, ale także zmarszczki, które znikają wraz z usunięciem uszkodzonych warstw skóry. Laser jest doskonałym narzędziem do usuwania różnego rodzaju głębokich zmian barwnikowych.

ILOŚĆ ZABIEGÓW?

Najczęściej efekty są widoczne, w zależności od problemu, po trzech - sześciu zabiegach, w odstępach od trzech do czterech tygodni.

JAKIE SĄ ODCZUCIA W TRAKCIE I PO ZABIEGU?

Podczas zabiegu może wystąpić uczucie pieczenia i bolesności skóry. W przeciągu od trzech do trzydziestu minut po użyciu lasera kolor przebarwiebnia może się pogłębić, po kilku dniach skóra w miejscu przeprowadzonego zabiegu zaczyna się łuszczyć. Jest to naturalny proces skóry, dlatego w tym czasie należy zwracać uwagę na dokładną ochronę przed słońcem, ponieważ laser usuwa przebarwienia ale nie pozbawia nas naturalnej skłonności do ich powstawania. Skuteczność tego zabiegu jest zależna od wielkości i głębokości przebarwień. Najłatwiej jest zwalczyć przebarwienia powierzchniowe, czyli np. piegi. Jeśli zmian, na usunięcie których liczymy, powstały na tle hormonalnym, może się okazać, że zmuszeni będziemy do wykonania całej serii zabiegów aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.