Artykuły

Wybielanie zębów

ZABIEG KOSMETYCZNEGO WYBIELANIA ZĘBÓW

Zabieg wykonywany jest za pomocą żelu organicznego, którego substancją czynną jest nadboran sodu oraz specjalnie przeznaczonej do tego lampy LED.
Energia świetlna działa na zasadzie katalizatora- aktywuje i przyspiesza proces utleniania ( rozpad nadboranu sodu) dzięki odpowiednio dobranej długości fali światła ( Lampa Led- 465 nm, Akcelerator halogenowy- 480-520 nm)

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU WYBIELANIA ZĘBÓW

zeby- ubytki próchnicowe w zębach od 5 do 5 oraz nieszczelne wypełniania (górny i dolny łuk). Przez zabiegiem wybielania należy wyleczyć zęby ( to ważne, bowiem przez ubytki i nieszczelne plomby żel organiczny może wywołać silny ból oraz zapalenie miazgi. Stomatolog leczy więc próchnicowe ubytki i - jeśli to konieczne - wymienia nieszczelne plomby.
- ciąża, okres karmienia ( ze względu na brak badań na grupie docelowej). Nie powinno wybielać zębów u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, ponieważ ich dziąsła są bardzo wrażliwe i łatwo je podrażnić. Poza tym, część żelu organicznego trafia do krwiobiegu i może dotrzeć do rozwijającego się płodu albo z mlekiem do nowo narodzonego dziecka.
- aparat ortodontyczny oraz okres 6 miesięcy po jego zdjęciu ( w tym okresie następuje usunięcie pozostałości materiału stomatologicznego)
- wiek poniżej 16 roku życia, ponieważ wtedy następuje rozwój zębów. Nie powinno się wybielać zębów mlecznych ani uzębienia mieszanego, gdy dziecko ma mleczaki i zęby stałe. Z zabiegiem lepiej poczekać do 16. roku życia. U dzieci komora zęba, w której znajduje się nerw, jest dość duża, a zębina mocno unerwiona, przez co substancja używana do wybielania łatwiej dociera aż do miazgi, a to może boleć, a nawet spowodować obumarcie zęba.
- znaczne uszkodzenie szkliwa lub jego brak wraz z odsłonięciem zębiny

 

3808 1  zeby  3808 1