Artykuły

Dietetyk

DIETETYK – każdy wtorek w godz. 11.30 – 14.30

Prawidłowe żywienie wpływa na zdrowie organizmu i samopoczucie. Jest jednym z elementów składowych zdrowego stylu życia. Najlepsze efekty daje dieta dostosowana indywidualnie do pacjenta w zależności od jego potrzeb oraz preferencji. Dieta jest nieodłącznym elementem leczenia w przypadku problemów zdrowotnych czy nadwagi. Oferujemy jadłospisy  uwzględniające jednostki chorobowe, indywidualne zapotrzebowanie na energie oraz witaminy i składniki mineralne wraz z zestawem ćwiczeń oraz propozycjami różnych form aktywności fizycznej odpowiednio dobranymi do możliwości  i stanu zdrowia pacjenta.

Proponujemy jadłospisy dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością, cellulitem, problemami zdrowotnymi spowodowanymi między innymi przez choroby układu krążenia, układu pokarmowego czy cukrzycę, dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, sportowców, dzieci i młodzież w okresie dojrzewania, kobiet w okresie menopauzy.

Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Dieta dostosowywana jest do parametrów ciała, stanu zdrowia,  preferencji kulinarnych, trybu życia i planu dnia danej osoby, aby była łatwa do wykonania i przynosiła najlepsze rezultaty. Celem postępowania dietetycznego jest nie tylko utrata wagi oraz dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, ale również pokazanie pacjentowi jak powinien się odżywiać i jakie stosować techniki kulinarne oraz jakie formy aktywności fizycznej może i powinien uprawiać, aby poprawić jakość życia i zachować zdrowie. 

Kontakt telefoniczny lub mailowy z dietetykiem na bieżąco, dotyczący wyboru produktów żywieniowych, ćwiczeń fizycznych oraz mobilizacji i motywacji do działania.


CENNIK

Pierwsza wizyta 60 zł – zebranie informacji o pacjencie: parametry ciała, wywiad żywieniowy, określenie problemu oraz celów

Indywidualny jadłospis  7- dniowy – 100 zł

Indywidualny jadłospis 14-dniowy – 150 zł

Indywidualny jadłospis 3-tygodniowy - 200 zł

Indywidualny jadłospis na 1 miesiąc – 250 zł
 

Po trzech tygodniach wizyta kontrolna 40 zł – określenie postępów, ewentualna modyfikacja diety dostosowana do spostrzeżeń pacjenta oraz jego możliwości. Dietetyk jest otwarty na propozycje i zmiany  w ramach danej terapii dietetycznej. Dyskusja oraz wnioski wyciągnięte przez pacjenta w czasie stosowania diety pozwolą na jeszcze lepsze dopasowanie jej do jego potrzeb i preferencji.

Kolejne wizyty kontrolne odbywać się będą co 4-5 tygodni w zależności od postępów i chęci pacjenta.

Dietetyk zaleci odpowiednie zabiegi wyszczuplające, antycellulitowe i modelujące sylwetkę, które wspomagają dietę odchudzającą i doprowadzają do szybszych efektów. Kompleksowe działanie, na które składają się dieta, wysiłek fizyczny oraz zabiegi na ciało doprowadzi do szybszego osiągnięcia wyznaczonego celu.

PIERWSZA WIZYTA

Pierwsza wizyta trwa około 45-60 min. Najpierw dietetyk wykona pomiary antropometryczne ciała: wzrost, masa ciała, obwód talii, obwód bioder, następnie przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowy. Przeanalizuje on m.in. nawyki żywieniowe pacjenta, preferencje smakowe i kulinarne, stan zdrowia, przyjmowane leki czy aktywność fizyczną. W tym celu na pierwsza wizytę należy przygotować:

1.Spis wszystkich spożywanych produktów żywnościowych i potraw z użyciem miar domowych z okresu 7 dni ( np. 1 średnie jabłko, 3 kromki chleba z masłem, 3 plastrami szynki drobiowej i małym pomidorem, 3 ziemniaki, garść winogron itd.)

2.Plan dnia

3.Badania krwi i moczu:
- profil lipidowy (cholesterol, cholesterol HDL, cholesterol LDL, triglicerydy)
- glikemia na czczo
- morfologia ogólna
- TSH - hormon tarczycy
- badanie ogólne moczu

Powyższe badania nie są konieczne, jednak pozwolą w większym stopniu ocenić stan zdrowia pacjenta i wykluczyć choroby powodujące przyrost masy ciała, dzięki czemu dietetyk będzie mógł lepiej dobrać dietę odpowiednią dla danego pacjenta, uwzględniając występujące jednostki chorobowe.